Taç Çizgisi Kursları 2. Gün Eryaman Stadyumu
Taç Çizgisi Kursları 1. Gün
Taç Çizgisi Kursları
Seminer Videolarımız
Seminer videolarımızı ilgili görsel üzerine tıklayarak YouTube'dan izleyebilirsiniz.
Dr. Serkan Kara Uzmanlık
Dr. Ömer Özkan Uzmanlık
2022 Kutlaması
Prof. Dr. Feza Korkusuz (Anabilim Dalı Başkanı)

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1986’da mezun oldu. Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1992’de tamamladı. 1989-1990 yılları arasında bir buçuk yıl süreyle Japon devlet (MONBUSHO) bursuyla Osaka Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ortopedik Cerrahi Bölümünde omurga hastalıkları ve spor yaralanmaları konularında cerrahi eğitim alarak osteomiyelit ve doku mühendisliği alanlarında temel ve klinik araştırma çalışmaları yürüttü. 1993 yılında HÜSAM hastane Yöneticiliği Sertifika Programını tamamladı.

1993-2013 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sağlık ve Rehberlik Merkezi Başhekimi ve 1995-2013 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1994 yılında doçent ve 2001 yılında profesör oldu.

Alanındaki çalışmaları nedeniyle 1999 yılında ODTÜ Parlar Vakfı Teşvik ve 2000 yılında Sağlık Bilimleri alanında TÜBİTAK Teşvik Ödülerini kazandı. 1991 yılından beri Orthopaedic Research Society ve 2008 yılından beri de Association of Bone and Joint Surgeons derneklerinin üyesidir. Ulusal ve uluslararası saygın dergilerin yürütme veya danışma kurullarında görev yapan Dr. Korkusuz Clinical Orthopaedics and Related Research dergisinin Deputy Editörlerindendir. 2007 yılında Dünya Futbol ve Bilim ve 2010 yılında Avrupa Spor Bilimleri Kongrelerinin başkanlığını yürüttü.

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Almanca ve Japonca bilen Dr. Korkusuz’un ortopedi, spor bilimleri ve doku mühendisliği alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Muhtelif ulusal ve uluslararası araştırma projeleri yürüten Dr. Korkusuz’un 3 patenti vardır.

Uzmanlık alanları arasında biyomalzeme, doku mühendisliği ve rejeneratif tıp uygulamaları, hücresel tedaviler, biyomekanik ve spor fizyolojisi başta gelmektedir.

Telefon: (312) 305 1347

e-posta: feza.korkusuz@hacettepe.edu.tr, feza.korkusuz@gmail.com