Cimnastik Milli Takım Doktoru: Dr. Öğr. Üyesi Yiğitcan Karanfil
İtalya’nın Rimini şehrinde 24-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 2024 Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonasında bölümümüz öğretim üyesi Dr. Yiğitcan Karanfil Erkek Artistik Cimnastik Milli Takım doktoru olarak görev almıştır. Şampiyonada sporcularımızdan Adem Asil, halka aletinde bronz Madalya kazanmıştır. Milli takımımız ise Avrupa dördüncüsü olmuştur.
Tıp Bayramı Basketbol Turnuvası Şampiyonu
Bölümümüz hekimleri Berke Aksöz, Mert Tıraş, Yiğitcan Menderes ve Batuhan Erhan Aktaş'ın Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni temsil ettiği tıp bayramı basketbol turnuvasında tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldular.
Spor Yaralanmaları Sempozyumu
Bölümümüz doktorları sempozyuma katılım sağladılar. Bölümümüzün ilk uzmanları olan Gençlerbirliği S.K. doktoru Gürhan Dönmez ve Anadolu Efes S.K. doktoru Uğur Diliçıkık ile bir araya geldiler.
Dr. Ömer Faruk İlicepınar Uzmanlığını Aldı
Bölümümüz hekimlerinden Dr. Ömer Faruk İlicepınar başarılı bir tez savunması ve uzmanlık sınavı geçirerek Uzm. Dr. ünvanını almayı hak etmiştir.
Hacettepe Spor Hekimliği Ekibi & Dr. Ömer Faruk'un Uzmanlık Kutlaması
Dr. Öğr. Üyesi Yiğitcan Karanfil
8. İlaç ve Tedavi Kongresi'nde Sporcu Supplementleri üzerine sunum gerçekleştirdi.
U19 Kadın Futbol Milli Takım Doktoru : Emine Çiftci
U19 Kadın Futbol Milli Takımımız Erzurum'da kampa girdi.
U16 Kadın Basketbol Milli Takım Doktoru : Berke Aksöz
Ümit Milli Kadın Basketbol Takım Doktoru: Mert Tıraş
28 Temmuz'da Litvanya'nın Vilnius kentinde düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyona'sında milli takımımıza başarılar diliyoruz.
Trophy Serisi 2.'si Kadın Ragbi Milli Takım Doktoru: Berke Aksöz
7'li Ragbi Kadın Milli Takımımız Trophy Serisi'nde 2. olarak gelecek sene Championship Serisi'nde mücadele etmeye hak kazanmıştır. Tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.
Avrupa Konferans 1 Lig Şampiyonu Erkek Ragbi Milli Takım Doktoru : Berke Aksöz
7'li Ragbi Erkek Milli Takımımız Conference 1 Lig Şampiyonu olarak gelecek sene Trophy Serisinde mücadele etmeye hak kazanmıştır. Tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.
Dr. Levend Karaçoban uzmanlığını aldı.
Bölümümüzün hekimi ve Güreş Milli Takım Doktoru Levend Karaçoban uzmanlık eğitimini tamamlayarak "Uzman Doktor" ünvanını kazanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, hekimlik kariyerinde başarılar diliyoruz.
Avrupa Şampiyonu Güreş Milli Takım Doktoru: Levend Karaçoban
Zagreb'te düzenlenen 2023 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ,Grekoromen stilinde şampiyon olan Güreş Milli Takımımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Serbest Güreş Mİlli Takım Doktoru : Ömer Faruk İlicepınar
Dünya Şampiyonu Güreş Milli Takım Doktoru: Levend Karaçoban
Belgrad'ta düzenlenen 2022 Dünya Güreş Şampiyonası'nda Grekoromen stilinde şampiyon olan Güreş Milli Takımımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
U17 Kadın Futbol Milli Takım Doktoru : Emine Çiftci
Inside Joint Istanbul 2023'e katılım sağladık
TURK-MUS'ta Ultrason Eğitimi Verdik
Milli Cimnastik Takım Doktoru: Dr. Öğr. Üyesi Yiğitcan Karanfil
İtalya’nın Rimini şehrinde 24-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 2024 Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonasında bölümümüz öğretim üyesi Dr. Yiğitcan Karanfil Erkek Artistik Cimnastik Milli Takım doktoru olarak görev almıştır. Şampiyonada sporcularımızdan Adem Asil, halka aletinde bronz Madalya kazanmıştır. Milli takımımız ise Avrupa dördüncüsü olmuştur.
Prof. Dr. Feza Korkusuz (Anabilim Dalı Başkanı)

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1986’da mezun oldu. Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1992’de tamamladı. 1989-1990 yılları arasında bir buçuk yıl süreyle Japon devlet (MONBUSHO) bursuyla Osaka Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ortopedik Cerrahi Bölümünde omurga hastalıkları ve spor yaralanmaları konularında cerrahi eğitim alarak osteomiyelit ve doku mühendisliği alanlarında temel ve klinik araştırma çalışmaları yürüttü. 1993 yılında HÜSAM hastane Yöneticiliği Sertifika Programını tamamladı.

1993-2013 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sağlık ve Rehberlik Merkezi Başhekimi ve 1995-2013 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1994 yılında doçent ve 2001 yılında profesör oldu.

Alanındaki çalışmaları nedeniyle 1999 yılında ODTÜ Parlar Vakfı Teşvik ve 2000 yılında Sağlık Bilimleri alanında TÜBİTAK Teşvik Ödülerini kazandı. 1991 yılından beri Orthopaedic Research Society ve 2008 yılından beri de Association of Bone and Joint Surgeons derneklerinin üyesidir. Ulusal ve uluslararası saygın dergilerin yürütme veya danışma kurullarında görev yapan Dr. Korkusuz Clinical Orthopaedics and Related Research dergisinin Deputy Editörlerindendir. 2007 yılında Dünya Futbol ve Bilim ve 2010 yılında Avrupa Spor Bilimleri Kongrelerinin başkanlığını yürüttü.

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Almanca ve Japonca bilen Dr. Korkusuz’un ortopedi, spor bilimleri ve doku mühendisliği alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Muhtelif ulusal ve uluslararası araştırma projeleri yürüten Dr. Korkusuz’un 3 patenti vardır.

Uzmanlık alanları arasında biyomalzeme, doku mühendisliği ve rejeneratif tıp uygulamaları, hücresel tedaviler, biyomekanik ve spor fizyolojisi başta gelmektedir.

Telefon: (312) 305 1347

e-posta: feza.korkusuz@hacettepe.edu.tr, feza.korkusuz@gmail.com

https://scholar.google.com.tr/citations?user=JtEsNWQAAAAJ&hl=en

https://avesis.hacettepe.edu.tr/feza.korkusuz